İMAM HATİP OKULLARI VİZYON SEMİNERİ DİYARBAKIR'DA YAPILDI

İmam Hatip Okulları Vizyon Semineri Diyarbakır'da Yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki programa ildeki imam hatip okullarında görev yapan 1700 eğitimci katıldı.

Toplantıda, 17. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Gençlik Bağlamında Din Eğitimi Veren Kurumlarımız ve Eğitimcilerimizin Evrensel Sorumlulukları”, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, “Bugünden Geleceğe Din Öğretimi Vizyonumuz” ve Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu da “Temel Eğitim ve Geleceğin Eğitimi” konulu sunum yaptı. 

İmam hatip okullarındaki idareci ve öğretmenlerin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimi, eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesi, eğitim yöneticilerinin liderlik ve yönetişim becerilerinin geliştirilmesi de hedeflenen seminer daha önce Erzurum, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Düzce, Bolu, Sakarya, Yalova, Şırnak, İstanbul, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir ve Çankırı'da düzenlenmişti.

Toplantıya, ayrıca Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Daire Başkanları Uğur Tecir, Mustafa Yıldız, Milli Eğitim Uzmanı Abdullah Cevizci, Şube Müdürü Lokman Ak ve pek çok sayıda davetli katıldı.

Fotoğraflar